Przedstawiamy sponsorów – Huta ArcelorMittal Warszawa


Cykl przedstawiania sponsorów i partnerów naszego Biegu rozpoczynamy od Huty Warszawa, czyli przedsiębiorstwa, które Biegowi Chomiczówki towarzyszy od dawna. Huta Warszawa rozpoczęła produkcję w 1957 roku. W 1992 roku została sprywatyzowana. Obecnie należy do światowego koncernu ArcelorMittal. Huta ArcelorMittal Warszawa jest obecnie jedną z najnowocześniejszych Hut w Unii Europejskiej. Od momentu prywatyzacji w jej modernizację zainwestowano ponad 240 mln €. Bielańska Huta  jest ogromnym zakładem recyklingu; w piecu elektrycznym Stalowni 800 tysięcy ton złomu rocznie zmienia się w stal wysokiej jakości.

Stal produkowana w Hucie ArcelorMittal Warszawa  wykorzystywana jest do produkcji części samochodowych (80% samochodów w  Europie zawiera stal wyprodukowaną na Bielanach), elektrowni wiatrowych, maszyn rolniczych i budowlanych.

Stal z warszawskiej huty znajduje się także: w stacjach II linii  metra,  w trybunach stadionu Legii, w gmachu muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w powstającej  obecnie obwodnicy południowej Warszawy oraz Moście Południowym.

Dlaczego wsparcie inicjatywy na Bielanach?

Huta Warszawa działa nieprzerwanie od 62 lat. Jest nierozerwalną częścią Bielan, dzielnicy, która w dużej mierze rozwinęła się wokół niej. Zakład był zaangażowany w budowę części osiedli mieszkaniowych, szpitala, szkoły, ośrodka sportowego Hutnik. W sposób oczywisty dzisiejsza Huta ArcelorMittal Warszawa jest związana ze społecznością lokalną i wspiera wiele inicjatyw i imprez skierowanych do mieszkańców Bielan i Warszawy.

Dlaczego akurat Bieg Chomiczówki?

Huta ArcelorMittal Warszawa  wspiera wydarzenia, które promują ruch i zdrowy tryb życia.  Bieg Chomiczówki jest jedną z takich imprez, dodatkowo o ponad trzydziestoletniej tradycji.