Przedstawiamy sponsorów – Lidl Polska


Kolejny partner naszego Biegu to Lidl Polska. Dobrze znana wszystkim marka, należąca  do międzynarodowej sieci sklepów spożywczych Grupy Schwarz, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sklepy pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 32 krajach istnieje około 11.000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 700.

Każdego dnia firma Lidl Polska dąży do tego, aby zapewniać klientom wysokiej jakości artykuły, w atrakcyjnej niskiej cenie, wyprodukowane w sposób zrównoważony. Postępując w myśl idei „Więcej na radość z życia”, dążymy do tego, aby nasi klienci dokonując zakupów w sklepach Lidl, dzięki oszczędności czasu i pieniędzy, mieli „więcej” aby cieszyć się życiem tak, jak lubią.

W Lidlu wierzymy, że odpowiedzialna firma może więcej. Może pomagać oraz ma realny wpływ na to, co dzieje się w naszym otoczeniu. Dlatego zrównoważony rozwój stanowi integralną część strategii firmy. To nasz sposób na spełnianie obietnicy jakości, a przez to zabezpieczenie przyszłości dla kolejnych pokoleń. Dążymy do stałej poprawy w całym naszym łańcuchu wartości. Jesteśmy przy tym zwolennikami stosowania prostych rozwiązań.
Od wielu lat podejmujemy działania, które są poparciem dla powyższej deklaracji. Realizujemy je niezmiennie pod hasłem “W trosce o lepsze jutro” w ramach pięciu filarów, które tworzą następujące obszary: asortyment, dostawcy, pracownicy, środowisko, społeczeństwo.

Szczególnie istotne jest dla nas przeciwdziałanie marnowaniu żywności. Od lat pracujemy z Polską Federacją Banków Żywności, w zakresie zbiórek żywności. Wspólnie z Bankami prowadzimy także liczne inicjatywy edukacyjne. W zakresie przekazywania żywności najuboższym realizujemy również zbiórki w całym kraju z Caritas Polska. Jako wrażliwa społecznie firma, wspieramy też Caritas w prowadzeniu lokalnych jadłodajni serwujących posiłki potrzebującym.

Jesteśmy także promotorem zdrowego trybu życia, nie tylko w obszarze odżywiania, ale również aktywności fizycznej. Lokalnie sponsorujemy liczne wydarzenia sportowe. Intensywnie pracujemy także z takimi podmiotami jak Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutem Matki i Dziecka, Drużyną Szpiku oraz innymi organizacjami.

Ponadto w zakresie asortymentu współpraca z polskimi dostawcami jest dla nas priorytetowa oraz stanowi podstawę naszego wspólnego sukcesu. Zawsze, gdy istnieje możliwość współpracy z krajowym dostawcą, Lidl Polska stawia na polskie produkty. Sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70% obrotu firmy Lidl Polska.