Bieg Chomiczówki rusza 7 lutego


Już 7 lutego na terenie Akademii Wychowania Fizycznego ruszy 38. Bieg Chomiczówki. Tegoroczna edycja będzie przebiegała w zmienionej formule, ze względu na pandemię koronawirusa.

Przychylając się do sugestii biegaczy, zrezygnowaliśmy z biegu wirtualnego, a ponieważ stworzenie dużej imprezy, rozgrywanej na ulicach Osiedla Chomiczówka jest w tej edycji niemożliwe, rywalizacja jednorazowo przeniesie się na tereny bielańskiej AWF.

Zrezygnowaliśmy ze startu wspólnego. Wszyscy uczestnicy, którzy opłacą swój start, w godzinach 10:00-14:00 będą mogli przebiec trasę , a następnie na podstawie czasów stworzymy odpowiednią klasyfikację. 38. edycja biegu odbędzie się także bez imprezy towarzyszącej, jaką był Bieg o Puchar Bielan.

Wciąż czekamy na informacje o obostrzeniach, jakie będą panowały w dniu Biegu, czyli 7 lutego. Wówczas poinformujemy o wszystkich zasadach sanitarnych, dotyczących imprezy.

Na wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w rywalizacji, czeka pakiet startowy, a w nim: medal, koszulka, gadżet biegowy, pomiar czasu, folia izotermiczna na mecie i posiłek na wynos.

Początek zapisów 17 stycznia 2021 roku.