Przedstawiamy sponsorów – Huta Warszawa


Od lat inicjatywę naszego Biegu wspiera Huta Warszawa, która rozpoczęła produkcję w 1957 roku. W 1992 roku została sprywatyzowana. Obecnie należy do światowego koncernu ArcelorMittal.

Jest jedną z najnowocześniejszych Hut w Unii Europejskiej. Od momentu prywatyzacji w jej modernizację zainwestowano ponad 230 mln €. Bielańska Huta  jest ogromnym zakładem recyklingu; w piecu elektrycznym stalowni 800 tysięcy ton złomu rocznie zmienia się w stal wysokiej jakości.

Stal produkowana w Hucie ArcelorMittal Warszawa  wykorzystywana jest do produkcji części samochodowych (80% samochodów w  Europie zawiera stal, wytworzoną na Bielanach), elektrowni wiatrowych, maszyn rolniczych i budowlanych.

Stal z warszawskiej huty posłużyła także do budowy: stacji II linii  metra,  trybun stadionu Legii, gmachu muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, powstającego obecnie najwyższego budynku Unii Europejskiej Varso Place, oraz otwartego niedawno Mostu  Południowego.

Huta Warszawa jest nierozerwalną częścią Bielan, dzielnicy, która w dużej mierze rozwinęła się wokół niej. Zakład był zaangażowany w budowę części osiedli mieszkaniowych, szpitala, szkoły, ośrodka sportowego Hutnik. W sposób oczywisty dzisiejsza Huta ArcelorMittal Warszawa jest związana ze społecznością lokalną i wspiera wiele inicjatyw skierowanych do mieszkańców Bielan i Warszawy w tym takich, które promują ruch i zdrowy tryb życia.  Bieg Chomiczówki jest jedną z nich.