Przedstawiamy sponsorów – SKM


Po raz kolejny nasz Bieg zdecydowała się wesprzeć Szybka Kolej Miejska. Zachęcamy do lepszego poznania charakterystyki tego dobrze znanego w stolicy przewoźnika.

Szybka Kolej Miejska jest jedynym w kraju miejskim przewoźnikiem kolejowym i jednym z elementów Warszawskiego Transportu Publicznego. Wraz z Metrem Warszawskim i Tramwajami Warszawskimi tworzy szkielet stołecznej komunikacji szynowej, uzupełniony przez Warszawską Kolej Dojazdową oraz Koleje Mazowieckie. Spółka od 2005 roku świadczy usługi transportu pasażerskiego na obszarze stołecznej aglomeracji, korzystając z istniejących linii kolejowych zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Każdego dnia nowoczesne i komfortowe pociągi, w pełni dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się i wyposażone m.in. w klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz automaty biletowe, kursują na 4 liniach łączących Warszawę z jej dzielnicami oraz satelickimi miastami: Otwockiem, Sulejówkiem, Pruszkowem, Legionowem i Radzyminem.

Szybka Kolej Miejska zapewnia nie tylko szybki i bezpieczny transport, ale także aktywnie uczestniczy w codziennym życiu Stolicy, wspierając sport amatorski i profesjonalny. Wsparcie Biegu Chomiczówki przez SKM doskonale wpisuje się w cele realizowane przez Spółkę, polegające na kreowaniu pozytywnego wizerunku transportu publicznego oraz propagowanie zdrowego trybu życia.