Parfianowicz i Kowalska najlepsi w Chomiczówce


Za nami 38. Bieg Chomiczówki, który przybrał nietypową formułę, ze względu na pandemię koronawirusa. W długi, czerwcowy weekend na trasie niespełna piętnastu kilometrów, wyznaczonej na terenie bielańskiej Akademii Wychowania Fizycznego, rywalizowali biegacze z całego kraju. Zwyciężyli reprezentanci stolicy – Piotr Parfianowicz i Olga Kowalska.

4 pętle, liczące znacznie ponad 3000 metrów i części obiektu AWF pokonywane przez uczestników rywalizacji tylko raz. Tak wyglądała tegoroczna trasa, w nietypowej, upalnej edycji biegu. Na starcie pojawiło się sporo uznanych w świecie biegowym nazwisk, jak również amatorzy, chcący sprawdzić swoją aktualną formę po pandemii koronawirusa. Rywalizację rozpoczęto o godzinie 10:00 i przez 4 godziny, każdy kto zapisał się na bieg i czuł się na siłach miał 4 godziny na start. Gości przywitali przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany: Andrzej Malina i Włodzimierz Piątkowski.

Kolejni uczestnicy, pokonujący linię mety, polepszali rezultaty dotychczasowych biegaczy, jednak najsilniejsza grupa wystartowała po godzinie 12:00 i to spośród niej wyłoniono zwycięzców. Wśród mężczyzn najszybszy okazał się Piotr Parfianowicz, który o wygraną walczył z Michałem Orłem. Ostatecznie wygrał o 18 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął Daniel Mikielski.

Wśród kobiet zwyciężyła dobrze znana na Bielanach triathlonistka – Olga Kowalska. Za jej plecami finiszowała Zuzanna Parfianowicz. Trzecia była Monika Nawrat. Nie zabrakło stałych uczestników rywalizacji, jak chociażby Janina Rosińska.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali dzięki sponsorom Biegu – sieci stacji paliw Moya, Szybkiej Kolei Miejskiej, Hucie Warszawa oraz deweloperowi – firmie Matexi, atrakcyjne pakiety startowe w postaci świetnie wykonanych worków startowych i koszulek technicznych. Na wszystkich czekał ciepły posiłek, strefa chilloutu i niepowtarzalna atmosfera, jaką co roku gwarantują organizatorzy.
Na atrakcyjne nagrody mogli liczyć również zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 1-6. Były to bony zakupowe, vouchery na paliwo oraz nagrody rzeczowe. Najlepszych zawodników honorowali przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bielany: Andrzej Malina i Włodzimierz Piątkowski, Jacek Bączkowski z TKKF Chomiczówka, Radny Dzielnicy Bielany – Marcin Włodarczyk oraz przedstawiciel sponsora, prezes SKM – Alan Beroud, który sam uczestniczył w biegu, prezentując się z bardzo dobrej strony.

– Nietypowa edycja Biegu już za nami. Dziękuję wszystkim, którzy stanęli na starcie pomimo długiego, czerwcowego weekendu. Cieszę się, że uczestnicy rywalizacji byli zadowoleni, a impreza podobnie jak w ubiegłych latach, zbierała pozytywne recenzję. W tym miejscu pragnę podziękować także wszystkim naszym sponsorom, którzy wsparli inicjatywę w tych trudnych dla wszystkich czasach. Bardzo miło, że zawsze możemy na Was liczyć. Do zobaczenia już nie za rok, a za kilka miesięcy w mam nadzieję zimowej, typowej dla Biegu Chomiczówki scenerii  – podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk.