Przedstawiamy sponsora – Huta ArcelorMittal Warszawa


Czas na przedstawienie kolejnego sponsora, który przez lata bardzo mocno angażuje się w rozwój Biegu Chomiczówki.  Jest nim Huta ArcelorMittal Warszawa, która jest obecnie jednym z najnowocześniejszych producentów stali w Unii Europejskiej.

W gruncie rzeczy jest ogromnym zakładem recyklingu, w którym 800 tysięcy ton złomu rocznie przetapianych jest w piecu elektrycznym i zmienia się w stal wysokiej jakości. Bielańska Huta obchodzi w tym roku swoje 65-lecie.

80% samochodów w  Europie zawiera stal, wytworzoną na Bielanach. Wykorzystuje się ją też przy produkcji elektrowni wiatrowych, maszyn rolniczych i budowlanych.

Stal z warszawskiej huty posłużyła także do budowy: stacji II linii  metra,  trybun stadionu Legii, gmachu muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, powstającego obecnie najwyższego budynku Unii Europejskiej Varso Place, oraz Mostu  Południowego.

Huta Warszawa jest nierozerwalną częścią Bielan, dzielnicy, która w dużej mierze rozwinęła się wokół niej. Zakład był zaangażowany w budowę części osiedli mieszkaniowych, szpitala, szkoły, ośrodka sportowego Hutnik. W sposób oczywisty dzisiejsza Huta ArcelorMittal Warszawa jest związana ze społecznością lokalną i wspiera wiele inicjatyw skierowanych do mieszkańców Bielan i Warszawy w tym takich, które promują ruch i zdrowy tryb życia.  Bieg Chomiczówki jest jedną z nich.