Przedstawiamy naszych sponsorów


Bieg Chomiczówki jak i Bieg o Puchar Bielan nie mogłyby istnieć bez sponsorów i partnerów wydarzenia, którzy każdego roku wspierają naszą inicjatywę.

Jesteśmy wdzięczni, że od lat to dzięki podmiotom publicznym i prywatnym możemy rozwijać wydarzenie, dostarczając emocji na najwyższym poziomie.

W 2023 roku finansowo wspierają nas:

BYŚ – Profesjonalna Gospodarka Odpadami

Historia firmy Byś sięga aż 1976 r., kiedy jej założyciele stawiali pierwsze kroki w branży transportowej. Z czasem firma zmieniła swój profil działalności, zajęła się transportem i gospodarowaniem odpadami. Otworzony w 2010 r. zakład stanowi dziś przykład proekologicznego podejścia firmy do swojej działalności. Działając na północnych kresach Warszawy i w okolicznych miejscowościach BYŚ angażuje się również w działanie na rzecz społeczności lokalnej. Jak mówił sam właściciel firmy- Wojciech Byśkiniewicz: Jesteśmy firmą z Bielan, to też nasza mała ojczyzna.

“Wszelkie działania podejmujemy tak, by były przyjazne dla mieszkańców, a co najmniej, żeby im nie szkodziły. W taki sposób gospodarujemy odpadami. Ale chcemy, by mieszkańcy mogli otrzymać wymierną korzyść z naszej obecności właśnie tu, dlatego bardzo chętnie pojawiamy się, jako współorganizator czy sponsor tutejszych wydarzeń. W 1993 roku, gdy zaczynaliśmy działalność byliśmy małą, rodzinną firmą, ale za to z ogromna pasją w działaniu, taką która popycha do nieustannego rozwoju. Lubię to co robię i cenię ludzi, którzy też mają pomysł na życie i żyją z pasją. A takich ludzi najwięcej odnajduje się w sporcie i to bardzo szeroko pojętym”.

SKM: Warszawska Szybka Kolej Miejska

Firma należy do Warszawskiego Transportu Publicznego. Zapewnia mieszkańcom stolicy i okolicznych gmin wygodny dojazd do pracy, szkoły i miejsc związanych z rekreacją, rozrywką i kulturą. Ponadto jest jednym z przewoźników z najnowocześniejszym taborem w Polsce. Pojazdy mają wyznaczone miejsca na wózek, duży bagaż i rower, są wyposażone w ładowarki USB, gniazdka elektryczne, biletomaty, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz defibrylator AED, ratujący życie. Podróż Szybką Koleją Miejską jest ekonomiczną i ekologiczną alternatywą dla jazdy samochodem.

Dom Development

Lider rynku deweloperskiego w Polsce, wyznaczający trendy na rynku mieszkaniowym. W odpowiedzi na wzrost znaczenia aktywności fizycznej deweloper projektuje części wspólne swoich osiedli w taki sposób, aby zachęcać do ruchu na świeżym powietrzu. Jego inwestycje wyposażone są m.in. w ścieżki dla biegaczy, siłownie plenerowe, pełną infrastrukturę rowerową, czy atrakcyjnie zaaranżowane tereny zielone. Dodatkowo, firma wspiera zewnętrzne inicjatywy promujące zdrowy styl życia, takie jak właśnie kolejna edycja Biegu Chomiczówki.

Arcelormittal Huta Warszawa

Obecnie jest jednym z najnowocześniejszych producentów stali w Unii Europejskiej, który w ubiegłym roku obchodził swoje 65-lecie.

Jest nierozerwalną częścią Bielan, dzielnicy, która w dużej mierze rozwinęła się wokół niej. Zakład był zaangażowany w budowę części osiedli mieszkaniowych, szpitala, szkoły, ośrodka sportowego Hutnik.

W sposób oczywisty dzisiejsza Huta ArcelorMittal Warszawa jest związana ze społecznością lokalną i wspiera wiele inicjatyw skierowanych do mieszkańców Bielan i Warszawy w tym takich, które promują ruch i zdrowy tryb życia. Bieg Chomiczówki jest jedną z nich.

NZOZ Rehmedicon

Specjaliści obejmujący opieką fizjoterapeutyczną osoby dorosłe. Fachowa diagnostyka, leczenie, a także rehabilitacja pacjentów po urazach sportowych. Prowadzone są zajęcia na sali ćwiczeń jak i również zabiegi fizjoterapeutyczne, a w ostatnich latach placówka wyspecjalizowała się w zabiegu fizykalnym “fala uderzeniowa”. Z bardzo dobrym skutkiem zabieg ten stosują w ortopedii, podjęto również próby wykorzystania zabiegu w urologii.