Ważne informacje dla mieszkańców


ak wiecie 11 lutego po raz 41. wystartuje Bielański Bieg Chomiczówki, po raz 17. zawodnicy będą ścigali się w ramach Biegu o Puchar Bielan.

Na starcie rywalizacji pojawi się krajowa czołówka, łącznie z zawodnikami startującymi w najbliższych Igrzyskach Olimpijskich. Serdecznie zapraszamy do kibicowania na trasie oraz na ceremonię zakończenia, która rozpocznie się około godziny 13:00 w specjalnie ustawionej hali przy ulicy Pabla Nerudy 1.

Jak co roku zwracamy szczególną uwagę na komunikację służb ochraniających bieg z mieszkańcami i zrobimy wszystko, aby był on jak najmniej uciążliwy.  Na osiedlu pojawiły się już tablice informujące o zmianie organizacji ruchu w dniu biegu, prosimy o zwracanie na nie uwagi.

Zmiany w ruchu na trasie

Od godziny 9.00 na trasie biegu nie będzie funkcjonowała komunikacja miejska.

Oba biegi rozpoczną się na ul. Conrada (przed skrzyżowanie z ul. Nerudy), a ich meta zlokalizowana będzie na terenie TKKF Chomiczówka. Jako pierwsi wystartują uczestnicy 17. Biegu o Puchar Bielan – o godz. 10.00. Rywalizacja na pięć kilometrów została poprowadzona ulicami: Conrada – Bogusławskiego – Kwitnącą – Głowackiego – Żółwią – Mistrzowską – Brązowniczą – Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy) – Dąbrowskiej – Bajana – Renesansową – Aspekt do drogi wewnętrznej prowadzącej do TKKF Chomiczówka.

O godz. 11.00 wystartują uczestnicy 41. Biegu Chomiczówki. Zawodnicy pokonają dystans piętnastu kilometrów, robiąc dwa okrążenia ulicami: Conrada – Bogusławskiego – Kwitnącą – Księżycową – zawrotka przy pętli autobusowej – Księżycową – Kwitnącą – Głowackiego – Żółwią – Mistrzowską – Sieciechowską – Brązowniczą (zawrotka) – Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy) – Dąbrowskiej – Bajana – Renesansową – Aspekt do drogi wewnętrznej prowadzącej do TKKF Chomiczówka.

Czasowa zmiana organizacji ruchu przewiduje zamknięcie ulic do godziny 15.00. Patrząc na ostatnie lata, większość uczestników biegu do około godziny 12.30 przekracza linię mety usytuowaną przy ulicy Pabla Nerudy 1. Co roku udaje się nam przed czasem granicznym udostępniać kolejne odcinki ulic, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa uczestników wydarzenia. W okolicach mety dokonaliśmy także kosmetycznych zmian w projekcie czasowej organizacji ruchu, aby mieszkańcy którzy parkują tuż przed linią mety, nie musieli przestawiać swoich samochodów. 

Mieszkaniec Chomiczówki dobrze poinformowany

Ponad 10 000 ulotek z informacją o zmianach podczas organizacji biegu trafiło do skrzynek mieszkańców bloków znajdujących się na osiedlu Chomiczówka. Dodatkowo kilkaset plakatów  z informacją trafiło na klatki schodowe, a szczegółowe informacje otrzymały również bielańskie szkoły.

Jak co roku po biegu z trasy zostaną uprzątnie folie, kubeczki i pozostałe śmieci, postawione przez biegaczy.

Prosimy mieszkańców osiedla Chomiczówka, aby zaplanowali ten dzień i uwzględnili w swoich planach utrudnienia jakie ich w ten lutrowy weekend czekają.  Dla mieszkańców oraz biegaczy zostaną udostępnione parkingi przy supermarketach i galeriach handlowych:

–  parkingi przy ulicy Conrada 1 oraz Kasprowicza 114 będą dostępne dla mieszkańców 10 lutego od godziny 22:30 do 11 lutego do godziny 22:00;

przy ulicy Aspekt 79 zostanie udostępniony parking jedynie na poziomie 0. Kierowcy mogą z niego korzystać od 10 lutego o godziny 21:00 do 11 lutego do godziny 17:00;
– parking przy ulicy Powstańców Śląskich 124 przeznaczony będzie głównie dla biegaczy i zostanie udostępniony 11 lutego do godziny 15:00.