Informacje dla biegaczy


Przekazujemy niezbędne informacje dla biegaczy, przed 41. Biegiem Chomiczówki oraz 17. Biegiem o Puchar Bielan.

Godzinówka imprezy:

11.02.2024

9:55 – otwarcie imprezy na ulicy Conrada przy linii startu

10:00 – wystrzał dla uczestników 17. Biegu o Puchar Bielan

10:55 – przywitanie uczestników Biegu Chomiczówki

11:00 – wystrzał dla uczestników 41. Biegu Chomiczówki

12:30 – rozpoczęcie ceremonii zakończenia 17. Biegu o Puchar Bielan w hali przy ulicy Nerudy 1

13:15 – rozpoczęcie ceremonii zakończenia 41. Biegu Chomiczówki w hali przy ulicy Nerudy 1

14:15 – zakończenie imprezy

https://www.biegchomiczowki.eu/index.php/mapa-40-biegu-chomiczowki-oraz-biegu-o-puchar-bielan-2-copy/ – mapy biegów

Biuro zawodów:

Biuro Zawodów zlokalizowane jest  w Galerii Handlowej Bemowo przy ulicy Powstańców Śląskich 126 na I piętrze w pawilonie Biblioteki „Spotykalnia”.

Biuro Zawodów czynne jest w dniach:

9.02.2024 r. (piątek) w godz. 15.00 – 20.00,

10.02.2024 r. (sobota) w godz. 10.00 – 20.00,

oraz w dniu zawodów  11.02.2024 r. (niedziela):

w godz. 7.00.– 9.00 dla  XVII Biegu o Puchar Bielan

w godz. 7.00.– 10.00 dla  XLI Biegu Chomiczówki

Wydawanie pakietów startowych odbywać się będzie wyłącznie w godzinach pracy Biura Zawodów.

Warunkiem wydania numeru startowego jest osobiste stawiennictwo zawodnika i przedłożenie w biurze zawodów potwierdzenia zgłoszenia w postaci “BILETU”, który zostanie wysłany na wskazany numer telefonu lub należy go pobrać ze swojego profilu w portalu Datasport.

Każda osoba odbierająca pakiet, powinna zgłosić się bez osób towarzyszących.

W przypadku odbioru numeru startowego za inną osobę, należy okazać „bilet” osoby, za którą odbiera się pakiet. UWAGA! Udostępnienie „biletu” osobie trzeciej jest równoznaczne z upoważnieniem jej do odbioru pakietu. Będzie istniała możliwość zmiany danych osoby startującej, jednak gorąco prosimy, aby robić to w piątek i w sobotę –  w niedzielę pracownicy biura będą skupieni na wydawaniu pakietów.

Zawartość pakietu:

W pakiecie poza koszulką techniczną, w przypadku osób które dokonały takiego wyboru, znajdziecie również numer startowy z chipem, gumy do ćwiczeń, zestaw witamin Molekin D3 + K2 w oleju lnianym oraz tabletki musujące multiwitamina. Tradycyjnie będzie też długopis oraz naklejka depozytowa. Wszystko w bawełnianej torbie Biegu Chomiczówki.

Na wszystkich na mecie czeka oczywiście medal oraz posiłek regeneracyjny. Najszybsi otrzymają nagrody pieniężne, rzeczowe, statuetki i puchary.

Szatnie i prysznice

Szatnie będą zlokalizowane w Szkole Podstawowej numer 352 przy ulicy Conrada 6 – w tym roku zadbaliśmy także o możliwość skorzystania z prysznica.

W pakietach otrzymacie Państwo naklejki depozytowe z Waszym numerem startowym, który będzie przylepiany na worek, wydawany przez obsługę szatni.

Trasa biegu

Jak wspomnieliśmy wcześniej trasy nie ulegają zmianie. Na dystansie 5 kilometrów biegniemy jedną pętlę, na dystansie 15 kilometrów są to dwa okrążania. Będą na nich dwa punkty z wodą.

Zapowiada się dobra pogoda, więc nie przewidujemy utrudnień w postaci śliskiej czy zaśnieżonej nawierzchni, ale jesteśmy przygotowani przygotowanie trasy, w razie gdyby warunki pogodowe uległy zmianie.

Dojazd na bieg

Przypominamy, że w dniu imprezy od godziny 9:00 obowiązuje zmiana organizacji ruchu i osiedle Chomiczówka na trasie obu imprez będzie wyłączone w dużej części z ruchu.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do biegaczy, aby na miejsce przyjeżdżać komunikacją miejską, bądź auto zostawić na parkingu naszego partnera – Galerii Handlowej Bemowo, gdzie znajduje się biuro zawodów. Dystans z biura do linii startu przy ulicy Conrada to około jednego kilometra.

Ceremonia zakończenia

Wszystkich biegaczy zapraszamy na ceremonię zakończenia, która po raz drugi odbędzie się w specjalnie przygotowanej hali przy ulicy Nerudy 1, na boisku, tuż obok strefy cateringowej.

Orientacyjne godziny rozpoczęcia obu ceremonii to 12:30 dla Biegu o Puchar Bielan i 13:15 dla Biegu Chomiczówki.

Zasady dobrego zachowaniaJ

Pamiętajmy, że biegi to zabawa i chodzi w nich o pozytywne emocje. Prosimy o wyrozumiałość, uśmiech i przychylność dla mieszkańców Osiedla Chomiczówka i Dzielnicy Bielany, których tego dnia spotkają utrudnienia, podobnie jak o to samo wobec biegaczy prosimy naszych mieszkańców.

To sportowe święto Bielan i zróbmy wszystko, aby wypadło należycie.

Prosimy również o to, aby poza trasą, gdzie za jej sprzątnięcie z folii i kubeczków odpowiadamy my, nie zostawiać po sobie śmieci.