Jastrzębski i Semenovych najlepsi na Chomiczówce

Za nami 41. Bieg Chomiczówki i 17. Bieg o Puchar Bielan. Na trasie 15 kilometrów zwycięzcą okazał się po raz drugi z rzędu Kamil Jastrzębski oraz Natalja Semenovych. W Biegu o Puchar Bielan po złoto sięgnął Andrzej Starżyński, a wśród kobiet Svitlana Sanko.

W deszczowy poranek na starcie Biegu o Puchar Bielan stanęło 762 zawodniczek i zawodników. Na dobrze znanej, atestowanej trasie pod nieobecność kontuzjowanego Arkadiusza Gardzielewskiego, który jest  niekwestionowanym liderem zwycięstw w imprezie, najlepiej spisał się kolejny z weteranów biegu – Andrzej Starżyński, na finiszu pokonując o 4 sekundy Mateusza Lipińskiego. Trzeci był Krzysztof Wasiewicz.

Wśród kobiet Svitlana Sanko pokonała Katarzynę Jankowską i dobrze znaną reprezentantkę Warszawy – Dominikę Stelmach. Świetnie na 5 kilometrów wypadła młodzież z UKS G-8 Bielany, zaznaczając swoją obecność w czołówce rywalizacji.

Na głównym dystansie 15 kilometrów swoją świetną formę potwierdził Kamil Jastrzębski. Z dużą przewagą pokonał Bogdana Semenovycha i trzeciego na mecie – Patryka Pawłowskiego, który stoczył pasjonującą walkę o trzecie miejsce z Danielem Żochowskim.

Wśród kobiet Natalija Semenovych pokonała nieznacznie Emilię Mazek. Trzecia była Svitlana Sanko. Bieg tradycyjnie był okazją dla mieszkańców Dzielnicy Bielany i osiedla Chomiczówka do śledzenia sportowej rywalizacji i udziału w niej. Na starcie stanęło wielu zawodników z naszej Dzielnicy. Bieg Chomiczówki ukończyły 1283 osoby.

– Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy dziś stanęli na starcie. Jako Urząd, staramy się wraz z TKKF, aby bieg stale podnosił swój poziom. Po raz drugi zadecydowaliśmy o zrobieniu ceremonii zakończenia w specjalnie zbudowanej hali, co jest bardzo dobrze odbierane. Cieszę się, że przyciągamy do siebie zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów. Ukłon z stronę wszystkich sponsorów, partnerów, wykonawców, którzy przyczynili się do takiego poziomu rywalizacji – podsumował Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk, który sam startował na 5 kilometrów.

W imprezie uczestniczyli lokalni radni, członkowie Zarządu Dzielnicy wraz z odpowiedzialnym za obszar sportu zastępcą Burmistrza – Andrzejem Maliną. W biegu wziął udział minister finansów – Andrzej Domański.