Bielańskie święto biegania – informator drogowy


W niedzielę, 5 lutego, ulice bielańskiej Chomiczówki po raz kolejny staną się areną zmagań  warszawskich biegaczy. To właśnie tam podejmą rywalizację na dystansie pięciu i piętnastu kilometrów – odpowiednio w 40. Biegu Chomiczówki oraz 16. Biegu o Puchar Bielan. Na czas zawodów ulice na trasie biegu zostaną wyłączone z ruchu. Objazdami kursować będą autobusy komunikacji miejskiej.

Trasy biegów

Bielańskie zimowe biegi, po okresie pandemii, wracają na ulice Chomiczówki. Tak, jak dotychczas zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse – pięciu i piętnastu kilometrów. Na stornie online.datasport.pl wciąż trwają zapisy.

Oba biegi rozpoczną się na ul. Conrada (przed skrzyżowanie z ul. Nerudy), a ich meta zlokalizowana będzie na terenie TKKF Chomiczówka. Jako pierwsi wystartują uczestnicy 16. Biegu o Puchar Bielan – o godz. 10.00. Rywalizacja na pięć kilometrów została poprowadzona ulicami: Conrada – Bogusławskiego – Kwitnącą – Głowackiego – Żółwią – Mistrzowską – Brązowniczą – Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy) – Dąbrowskiej – Bajana – Renesansową – Aspekt do drogi wewnętrznej prowadzącej do TKKF Chomiczówka.

O godz. 11.00 wystartują uczestnicy 40. Biegu Chomiczówki. Zawodnicy pokonają dystans piętnastu kilometrów, robiąc dwa okrążenia ulicami: Conrada – Bogusławskiego – Kwitnącą – Księżycową – zawrotka przy pętli autobusowej – Księżycową – Kwitnącą – Głowackiego – Żółwią – Mistrzowską – Sieciechowską – Brązowniczą (zawrotka) – Conrada (chodnikiem po północnej stronie ulicy) – Dąbrowskiej – Bajana – Renesansową – Aspekt do drogi wewnętrznej prowadzącej do TKKF Chomiczówka.

Organizatorem biegów jest Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, a współorganizatorem Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”. Więcej informacji na temat obu imprez można znaleźć na stronie: www.biegchomiczowki.eu.

Zmiany w ruchu i parkowaniu

W niedzielę, 5 lutego, ulica Conrada, na odcinku o Wólczyńskiej (z dopuszczonym wjazdem na stację benzynową) do pętli autobusowej Chomiczówka, będzie wyłączona z ruchu samochodów w godz. 9.00-15.00. W tych samych godzinach zamknięte będą również pozostałe ulice na trasach obu biegów, a także wloty ulic dojazdowych oraz wyjazd z osiedli łączących się bezpośrednio z trasami zmagań. Podczas trwania biegu nie będzie można parkować na ulicach Brązowniczej, Conrada i Nerudy.

W dniu 5 lutego 2023 od godziny 0:00 przy ul. Nerudy 1 będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu – zakaz zatrzymywania pojazdów na wyznaczonych miejscach postojowych oraz na jezdni. Nie stosowanie się do obowiązujących znaków drogowych będzie skutkowało odholowaniem pojazdów na koszt właściciela.

Dla mieszkańców osiedla Chomiczówka oraz biegaczy udostępnione zostaną parkingi przy supermarketach i galeriach handlowych:

  • od soboty, 4 lutego, od godz. 21.00 do niedzieli, 5 lutego, do godz. 17.00 przy ul. Aspekt 79;
  • od soboty, 4 lutego, od godz. 23.00 do niedzieli, 5 lutego, do godz. 23.00 przy ul. Conrada 1;
  • od soboty, 4 lutego, od godz. 23.00 do niedzieli, 5 lutego, do godz. 23.00 przy ul. Kasprowicza 117;
  • w niedzielę, 5 lutego, od godz. 7.30 do 20.00 przy ul. Powstańców Śląskich 126.

Autobusy linii114, 116, 203 i 409 będą kursowały na zmienionych trasach.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.